Aktualności

Falujaca barierka nowego tykocińskiego mostu

Falujaca barierka nowego tykocińskiego mostu

2 Października 2011
Biało- błękitny kolor ma ta barierka, stara, z 1910 roku poszła na złom.
Most na Narwi w Tykocinie

Most na Narwi w Tykocinie

28 Wrzezśnia 2011
Podczas remontu mostu na Narwi w Tykocinie zostały usunięte oryginalne  zabytkowe barierki. Nowe nie pasują nie tylko do konstrukcji mostu, ale szpecą  widok na Narew, kościół i Alumnat. Podobno tak było w projekcie remontu.
Most w Kłodzku

Most w Kłodzku

27 Wrzezśnia 2011
Most na Nysie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku - jeden z wielu XIX - wiecznych mostów żelaznych na tzw. Ziemiach Odzyskanych.  Jest częścią zabytkowej starówki, podobnie jak most w Tykocinie. Ma prawie identyczną balustradę. Warto zwrócić uwagę na jezdnię,która nie jest odgrodzona od chodnika dla pieszych i wyłożona kamienną kostką.
Most w Bystrzycy Kłodzkiej

Most w Bystrzycy Kłodzkiej

27 Wrzezśnia 2011
Kolejny zabytkowy most w zabytkowym mieście położony nad Nysa Kłodzką, małe cudo sztuki inżynierskiej z...piękna balustradą. Oby nigdy nie wpadła w oko drogowcom, zdobiącym małe i duże mosty w całej Polsce biało-niebieskimi  "drabinkami".
Most w Brzegu na Odrze

Most w Brzegu na Odrze

27 Wrzezśnia 2011

Podobny jak dwie krople wody  do mostu w Tykocinie.

Dopiero widok kratownicowych żelaznych mostów na Śląsku, zachowanych w znakomitym stanie pozwala ocenić elegancję konstrukcji mostu przywiezionego w latach 50-tych z "Ziem Odzyskanych" do Tykocina. Czy da się jeszcze powstrzymać drogowców by pozostawili zabytkową barierkę? Podobno nie, bo w projekcie jest nowa, w formie drabinki -a projekt święty jest. Apel do dziennikarzy i miłośników Tykocina: piszcie , protestujcie. Nie można zaakceptować bezmyślności i głupoty.

 

 

 fot. Maria Markiewicz

Pierwsza rocznica

Pierwsza rocznica

22 Sierpnia 2011
Rok temu 22 sierpnia 2010 r. o godz.22.50 zmarła Alicja Matusiewicz